• 0850 460 61 62
  • info@simport.com.tr

Simport | Markalarımız

Samsung

Samsung Elektronik 2000-2005 yıllarında rekor büyüme ve kâr elde edip, dünyanın en değerli markaları sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Amerika ve Avrupa’da birçok ürünü tasarım teknoloji ve patent ödülleri almış ve almaktadır. Elektronik, Televizyon, Telefon, Bilgisayar, Otomotiv, Tıp, Uzay Araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet gösteren ve Güney Korede uydu üretimini neredeyse tek başına yapan bir şirkettir. Japon şirketleri ile de Japonya için uydu yapımında ortak olmuşlardır. Elektronik sektöründe Dijital kamera, DVD, Blu-Ray, VCD, Uydu alıcısı, Dvd-Cd üretimi, Beyaz eşya (Buzdolabı, Çamaşır, Bulaşık makinası), Bina yönetim sistemleri gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır. Televizyon sektöründede uzun bir geçmişe sahip olan Samsung 1960’lı yıllardan beri televizyon üretimi yapmaktadır. LCD üretiminde pazar payının oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Birçok marka panel olarak Samsung panelleri televizyonlarında kullanmaktadır. Ayrıca Samsung 3D LED TV’nin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

Telekomünikasyon sektöründede cep telefonları ile rekabete giren Samsung 2010 yılında çıkardığı Samsung Wave cep telefonunda kendi ürettiği işletim sistemi olan “Bada”yı kullanmış ve mobil telefon sektöründe yazılım işinede girerek alanlarını daha da çok genişletmektedir. 2011 yılı toplam ciro olarak 148 milyar dolarla dünyanın en büyük elektronik şirketidir. 2012 yılının üç çeyreğine göre akıllı telefon pazarında Apple’ı,toplam telefon satışlarında Nokia’yı geçerek pazarın lideri durumundadır.

 

 

 


Siemens

Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynak verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens aynı zamanda, off-shore rüzgâr türbini inşası, enerji üretimi amaçlı kombine çevrim türbini tedariği ve enerji iletimi çözümlerinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca, altyapı çözümleri ile endüstri için otomasyon ve yazılım çözümlerinde de öncülük yapmaktadır.

Alamanya’nın bir numaralı ev aletleri markası Siemens, ankastre ürünler konusunda sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da ve dünyada da pazar lideridir. Teknolojik üstünlükleri ve göz alıcı tasarımlarıyla Siemens ürünleri uzun yıllardır tüketicilerin, bayilerin ve mimarların gözdesidir.

Medikal görüntüleme sistemlerinin (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) önde gelen tedarikçileri arasında yer alan ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte Siemens klinik IT alanlarında da lider konumdadır.

2013 mali yılında şirketin devam eden faaliyetlerden elde ettiği toplam satış geliri yaklaşık 75,9 milyar Euro’ya, devam eden faaliyetlerden net kârı ise 4,2 milyar Euro’ya ulaşmıştır. Eylül 2013 sonu itibariyle Siemens’in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 362 bindir.

 

 


Vestel

Bünyemizde yer alan 13’ü yurtiçi 13’ü yurtdışı olmak üzere toplam 26 şirketle, tüm dünyaya tüketici elektroniği, beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve dijital alanlarında geniş bir ürün yelpazesi sunan Vestel kendi sektörümüzde ihracat şampiyonluğunu yıllardır rakiplerine kaptırmayarak, Türkiye’nin en bilinen ve itibar sahibi 10 markası arasında yer almaktadır. 3 bini aşkın çalışanı, 1.050 satış noktası, 350 satış sonrası merkezi ve binlerce yan sanayi çalışanı sayesinde 30 bin kişiye gelir kaynağı yaratmaktadır. Bir günde 76 bin ürün üretme kapasitesine sahip Vestel City, Avrupa’nın tek alan üzerinde kurulu en büyük üretim kompleksidir.

Ar-Ge’ye ayırdığı sınırsız bütçe ve 800 kişilik dev Ar-Ge mühendisleri kadrosuyla inovasyon anlamında yerli teknolojinin gururu olma başarısına sahiptir. Ayrıca dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında yer alan 3 Türk şirketinden biridir. Dünya standartlarındaki üretim anlayışı ve kaliteli ürünleriyle uluslararası arenada güçlü bir profil çizerek, Deloitte’un ”Tüketici Ürünleri Endüstrisinin Küresel Güçleri 2011” raporunda, “Dünyanın en büyük 250 tüketici ürünü şirketi” arasında yerini alıştır. Vestel uzun vadeli, stratejik düşünen ve geleceğe oynayan bir aktör olarak sahip olduğu vizyonla sadece Türkiye’de değil global arenada da pazarı yönlendiren bir oyuncu olma yönündeki kararlı duruşuyla dikkat çekiyor.

 

 

 

 


Daikin

1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla Türkiye’de faaliyetini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Türkiye iklimlendirme sektörünün en önemli oyuncularından Airfel’in %100 hissesini satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir oyuncusu olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir.

Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknolojiyle üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Hendek’te bulunan 100.000 m üzerine 42.000 m² kapalı alana kurulu üretim tesislerinde Airfel markasının yanı sıra, Daikin markalı ürünlerinin üretimine de başlanmıştır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye altı bölge müdürlüğü (Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Trabzon), 170 bayi, 500 satış noktası ve 501 yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir.

İklimlendirme sektörüne yönelik sunduğu geniş ürün yelpazesi, son teknolojiyle üretim yapan tesisi, deneyimli ve uzman ekibiyle Daikin Türkiye, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüketicilerinin ihtiyaçlarına en uygun ve konforlu çözümleri sunmak üzere faaliyet göstermektedir. Daikin ile Türkiye Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlandırılacak ve bölgenin en önemli iklimlendirme pazarı haline gelecektir.

 

 

 


Thomas

Robert Thomas tarafından, 20.yy.’ın başında Almanya’da kurulan Thomas, 100 yıllık elektrik süpürgesi üretim deneyimiyle uluslararası alanda tanınan markalardan birisidir. Kurulduğu günden beri geleneklerine bağlı olan Thomas, hala dördüncü kuşak aile üyeleri tarafından, Robert Thomas’ın ortaya koyduğu kalite ve yenilikçilik ilkeleri doğrultusunda çalışmaktadır. Bu doğrultuda pek çok ilki hayata geçiren Thomas’ın, 1930’lu yıllarda Avrupa’nın ilk elektrik motoru ile çalışan metal çamaşır makinesini üretmesi ya da buhar ve püskürtme özellikli ilk hareketli temizleme cihazı gibi süpürge ve makineleri (sıcak su sistemli veya su filtreli) de müşteri odaklı yeniliklerinden birkaçıdır. 2004 yılından itibaren 3 yıl üst üste PLUS X AWARD Yenilik ve Kullanım Konforu ve 2009 ve 2011 yıllarında Üstün Kalite Ödülü’ne (High Quality Award) layık görülmüştür.

Gelecek nesiller için faydalı işler yapmanın gerekliliğine inanan Thomas, çevre dostu ve sürdürülebilir üretim anlayışını, tozları ve alerjenleri kökten temizleyen ürünler sunmak için kullanmaktadır. Bunun için Thomas süpürgelerin tasarım ve üretiminin her aşamasında katı test kriterleri ve emniyet direktifleri uygulanmaktadır.

Türkiye’de perakende denince… Simport Üzerine kurulduğu değerler ile 100 yıldır bugünden geleceğin teminatı olmaya devam eden Thomas’ın ürünleri Türk tüketicilerle Simport güvencesiyle buluşuyor.

Simport Ev Aletleri, müşteri memnuniyeti odağında, yeniliklere açık ve pazarlarında lider markalarla çalışmayı ilke edinmiş bir şirket olarak Thomas ile aynı fikir doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Thomas markası 2015 yılında da siz değerli bayilerine sağlayacağı karlılık ve tüketicisine daha fazla yakınlaşarak Türkiye’deki varlığını hızlanarak sürdürmeyi hedefliyor. Sene boyunca düzenlenecek 2 ulusal tüketici kampanyası ile mağazalarınızın içine daha fazla tüketici ziyaretini hedefleyen Thomas, belirlediği hedeflere sizleri de yanına alarak emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor.


Hotpoint

Türkiye’deki 20. yılını kutlayan Indesit Company, Hotpoint ve Indesit markalarıyla varlığını sürdürmekte, tüketicilere en mükemmel sonuçları garantileyen ve tasarımıyla fark yaratan akıllı ürünler sunmak için Ar-Ge çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. (Hotpoint – Indesit bir Whirlpool Corporation markasıdır.

Indesit Company, 1930 yılında bir aile şirketi sıfatıyla ticari hayatına başlamış Industrie Merloni’nin devamı olarak, 1975 yılında kurulmuştur. Bugün İtalya, Polonya, İngiltere, Rusya ve Türkiye’de toplam 15 üretim tesisi bulunan Indesit Company, dünya genelinde 16 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. Indesit Company, Avrupa’da sahip olduğu yaklaşık %12’lik pazar payıyla en büyük ikinci beyaz eşya firmasıdır. Her yıl yatırımlarının üçte birini yeni ürünlerin Ar-Ge faaliyetlerine harcayan Indesit Company’nin aldığı patentler yılda % 20 oranında artış göstermektedir. İnovasyona ve teknolojiye büyük önem veren Indesit Company, Ar-Ge’ye ve teknolojiye yaptığı 90 milyon Euro değerinde yatırım sayesinde 2011 yılında ürün gamını % 60 oranında yenileyerek 350 adet yeni Hotpoint markalı ürün geliştirmiştir.